Anasayfa

Sohbet

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Sohbet İnternet üzerinden sohbet etmek geçiş zamandan günümüz zamanına denk popülerliğini korumuştur. Hemen hemen herkesin benimsediği sohbet faktörü gün geçtikçe yerini mobil sohbet ile devam ettirmiştir. Genel sohbetlerin yanı sıra özel sohbet pencereleri de kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Mobil Sohbet Nedir?

Mobil sohbette üç temel form ile kullanılmaktadır. Sohbet esnasında sadece kısa mesaj özelliği değil sesli sohbet özelliği de kullanılmaktadır. Mobil sohbetin kullanıcılarına her imkanı sağlamakta daima hizmetlerini geliştirmektedir. Telefonun iyi ses kalitesine sahip olması kaliteli bir sohbet için oldukça önemlidir. Daha net bir şekilde sohbet etme imkanı sunan ses kalitesi telefondan telefona değişmektedir. Mobil sohbetlerde bir diğer imkan görüntülü sohbet özelliğidir. Görüntü açsından bilgilerin varlığını banta sabitleyen internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Yazılı sohbetlerde resim, video ve ses dosyaları gönderilebilir.

Avantajları Nelerdir?

Mobil sohbetin avantajlarından bahsetmek gerekirse hayatın hemen hemen her alanında bulunan ve kendisini gösteren akıllı telefonlardan sohbet özelliklerinden faydalanabilirsiniz Önceleri bilgisayar kullanarak edinilen sohbette artık mobil sohbet uygulaması ile istenilen zamanda ve istenilen yerde sohbet imkanınızı kullanabilirsiniz. En iyi avantajlarından bir tanesi her yerden sohbet etme imkanının sunulması olmuştur. Tanımadığınız insanlarla tanışmak keyifli sohbetlere katılmak istiyorsanız mobil sohbet üyeliğine katılmanız gerekmektedir. Normal hayatta yalnız olan insanlar ve çevresinde iletişim kuracak kimsesi olmayanlar mobil sohbetle beraber bu sıkıntılardan kurtulmaktadır. Bu şekilde sohbet veren sitelerde mutlaka kendinize uygun şekilde hitap edecek insanları bulursunuz.

Cep Telefonu Sohbeti

Yalnız olan insanlar hep biri olsa da sohbet edebilsem diyen babalardan, balkondan balkona sohbet eden annelerden görülenler sohbet etmek eğilimini meydana getirmektedir. Sohbet etme imkanı cep telefonlarında sistemlere girerek küçük bir ekrandan sohbet etme imkanları oldukça gelişmekte ve sohbet etmek için kolay bir şekilde imkan sağlanmaktadır. Rol model ile ilgi alanı cep telefonu sayesinde sohbet odalarıyla yapılmaktadır. Cep telefonu sohbeti günümüzde çok yaygındır.

Irc  Slm Asl  Sohbet Odası

Geçmiş zamanlarda popüler olan sohbet atası denen ırc ilk olarak hayata giren sohbet odasından biridir. Okullardan kaçarak uzaklaşan öğrencilerin internet kafelerde mlrc script  ve irc kanallarına bağlanarak az vakitlerinde slm asl f/m yazarak karşılığını bekleyerek süresi bitince de hüzünle ayrılarak yaptıkları konuşmalardır. Yavaşta olsa cebe giren sınırsız sohbet ile uzun uzun kendinizi anlatabildiğiniz cafelerin kullandığı  Irc sistemi gün geçtikçe anlamını yitirdi. Günümüzde ise IRC kendini sohbet kanalına devretmiştir.

 

mobil sohbet, mobil sohbet hattı, mobil sohbet odaları 18, mobil sohbet uygulaması yapma, mobil sohbet uygulamaları, mobil sohbet sistemleri, mobil sohbet net, mobil sohbet numaraları, mobil sohbet tr, mobil sohbet net 3388, mobil sohbet sesli, mobil sohbet sitesi, sohbet mobil destek, sohbet mobil 1, chat mobil, mobil sohbet biz, mobil sohbet geveze, mobil sohbet harika, sohbet mobil yeni sürüm, sohbet mobil yeni sürüm 100

mobil sohbet, mobil sohbet hattı, mobil sohbet odaları 18, mobil sohbet uygulaması yapma, mobil sohbet uygulamaları, mobil sohbet sistemleri, mobil sohbet net, mobil sohbet numaraları, mobil sohbet tr, mobil sohbet net 3388, mobil sohbet sesli, mobil sohbet sitesi, sohbet mobil destek, sohbet mobil 1, chat mobil, mobil sohbet biz, mobil sohbet geveze, mobil sohbet harika, sohbet mobil yeni sürüm, sohbet mobil yeni sürüm 100

Arkadaş Bulma

Sohbet odalarında arkadaş bulma daha önceleri IRC ile sohbet sitelerinde guest/Anon gibi bazı rumuzlarla dolaşılabilen sadece birkaç sohbetten ibaretti.  İnsanların karşılıklı olarak birbirlerini taklit eder ve karışık bir ortamda azimle sohbet etmemeye çalışırdı. Bu şekilde ücretsiz sohbet odalarında sohbet etmemeye çalışırken elit kesim Turkcell ve Telsim sohbet odalarında vakit geçirmekteydi. Önceleri 3 renkli telefon ekranına sahip bu şekilde vakit geçiren kesimin  rahat ve kusursuz sohbet etmeleri gözden kaçamamıştır.

Eski zamanlardan bugünlere  gelindiğinde günümüzde sohbet son derece teknolojik olarak son model hale gelmiştir. İstenilen boyutta dokunmatik ekrana sahip telefonlar sınırsız ve hızlı internetiyle beraber gelişmiş mobil sohbet deneyimini de oluşturmuştur. Sınırsız ve ücretsiz olarak bedava Sms sınırsız konuşmalar ve çok sayıda sohbet siteleri ile beraber ve anlık olarak sohbet edebilme imkanlarıyla tüm dünyadan ve her yerden sohbet arkadaşı edinerek mobil sohbetteki çağları çoktan açmıştır. Mobil sohbetten alınan tat git gide farklılık göstermiş alanında gelişen uygulamalar da kendini teknolojinin gelişmiş koluna bırakarak daha etkin çözümler üretmiştir.

YORUM BÖLÜMÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir