Anasayfa

Chat

Chat Siteleri

Chat Siteleri

Chat Siteleri Ortamı

Sanal sohbet kültürünü açıklayacak olursak sa, as, nbr, iii, u? asl vs şeklinde chat siteleri kullanıcılarının bildiği kelimelerle başlayabiliriz. Evet bu anlamsız yazılar nedir dediğinizi duyar gibiyim ama yazılar o kadar anlamsı değil aslında.

Chat siteleri kültürüne aşina olan insanlar için pek fazla bilindik kısaltmalar bunlar. Peki bu chat kültürü nedir ve nasıl oluşmuştur biraz bundan bahsedelim. Bildiğiniz gibi insanlar sosyal varlıklardır ve bu yüzden sürekli iletişim halinde olup yani gelişen teknolojiye ayak uydurup sanal ortamları araç olarak kullanmışlardır.

1990’lı yılların başında bilgisayar ve internetin hayatımıza girmesiyle insanlar evlerinden hiç çıkmadan birbiriyle tanışma imkanı bulmaya başlamıştır. Yani klasik yöntemlerin dışında chat siteleri hayatımıza girmiştir. Asosyal ya da çekingen diyebildiğimiz kişilerin tanışabildiği mecra haline gelmiştir. Bu mecralarda mirc sohbet programı yardımıyla irc sohbet platformu oluşmuştur.

Kullanıcılar birbirinden etkilenerek kendi aralarında bir dil oluşturmaya başlamış ve bunu hızlı bir şekilde yaymaya başlamışlardır. Sene 2020 olmasına rağmen bu dil hala kullanılmaktadır. Irc sohbet sadece yazılı sohbete dayandığı için mimikler emoji adını almıştır. Gülücük emojileri ve diğer duygusal emojiler kullanılarak yanlış anlaşılmaların önüne geçilmiştir. Süregelen bir platform olan chat siteleri günümüzde aktif şekilde kullanılmaya devam edilmektedir.

Sohbet Siteleri Kullanımı

Telefonunuza her gün bir çok program indirirken sohbet siteleri programını da indirebilirsiniz. Telefondan ücretsiz sohbet et yazarak arattığınız her siteye ücretsiz sohbet etmek için giriş yapabilirsiniz.

Genel konulardan ya da yaşadıklarınızdan bahsedebileceğiniz bu ortamda kişilerin iletişim ihtiyacı karşılanmaktadır. Chat siteleri kullanımı oldukça kolay olan mekanlarda yazılı ya da görüntülü sohbet edebilirsiniz. Yolculuk yaparken ya da çalışırken veya mola verdiğiniz de giriş yapabilir keyifli sohbet edebilirsiniz.

Chat siteleri bir akım haline gelmiştir ve kendi dili oluşarak farklı bir ortam haline bürünmüştür. Artık sohbet etmek için insanların yanınızda olmasına gerek kalmamıştır bilgisayar ya da telefonun arkasında olması yeterlidir. Gelbize sohbet odalarını kullanıcılarına güvenilir ve kaliteli sohbet imkanı sunarak gün geçtikçe giriş sayısını arttırmaktadır. Kaliteli ve güvenilir sohbet sitesi gelbize ortamı eğlenceli vakit geçirin. En büyük mobil ağ olan sitemizde kullanım rahatlığı, arayüzünün gelişmişliği ile kolay sohbet edin.

YORUM BÖLÜMÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canan dedi ki:

Sevgili ve saugili Chat ve sohbetin tek adresi gelbize.net 🙂