Anasayfa

Sohbet

Loş Sohbet Odaları

Loş Sohbet Odaları

Irc Loş Sohbet Adabı ve Kuralları Neden Vardır?

Irc loş sohbet kurallarının oluşma amacı daha kaliteli ve güvenli bir ortam geliştirmektir. Bu platformu kullanmaya başlayan kullanıcılar otomatik olarak bu kuralları kabul etmiş olurlar. Bazı kurallar olaylara ve olgulara göre değişim gösterebilir. Bunu üyelerin takip etmesi gerekir, ona göre kullanmaya devam etmelidir. Bazı bol sohbet kuralları sizin değil yönetimin anlayacağı şekilde belirlenebilir.

Yönetimde olan kişiler kullanıcıyı takip eder ve nasıl bir rol model oluşturduğuna dikkat eder. Diğer kişileri rahatsız edip etmeme konusunda gözlemler yapar ve kararı ona göre belirler. Yönetimde olan kişilerin kararları önemlidir. Hiyerarşik bir sitemin olduğu bu odalarda kararlar, yönetim ekibi tarafından alınır.

Size hitap eden bir odaların olmadığını düşünüyorsanız kanal adı verilen loş sohbet odalarını kendiniz açabilirsiniz yine yönetim ekibi tarafından takip edilir. Kural ihlali yapıldığı belirlenirse, kapatılabilir ve kişilere giriş yasağı verilebilir. Yazılan ve paylaşılan her şeyden kullanıcı sorumludur. Loş sohbet odaları kullanmaya sohbet etmeye giren herkes kullanıcı olarak görülür ve chat adabı kurallarına dahil olmak zorundadır.

IRC Chat Adabı Kuralları Nelerdir?

Irc loş sohbet kurallarını aşağıda maddeler halinde belirteceğiz ama kafanıza takılan her soruyu ya da oluşan her sıkıntıyı yönetim ekibine ya da #operhelp kanalına bildirebilirsiniz. Gelbize sitesine giriş yapıldığında en önemli kural 18 yaş sınırıdır. Bu chat adabı kuralları her sohbet sitelerinde vardır. Bu sorumluluk uyarıya dikkat etmeden giren kişilere aittir.

1-Özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamalısınız.
2-Hakaret ve küfür etmemelisiniz.
3-Dini ve siyasi konulara girmemelisiniz, herhangi bir konuda propaganda da bulunmamalısınız.
4-Ticari, reklam amaçla sizinle iletişime geçmek isteyenleri yetkililere loglarıyla bildirmelisiniz, bildirmezseniz tüm sorumluluk size aittir.
5-Global kanallarda loş sohbet eden herkes irc sohbet kuralları ‘na uyduğu gibi, diğer kullanıcılarla bir uyum içinde olmalı ve tartışma ortamı oluşturmamalıdır.
6-Ortak kullanılan global kanallarda yasaklara uymadığınız taktir de yetkililer tarafından uzaklaştırılabilirsiniz. Bunu haksız görürseniz yine bulunduğunuz kanalın, yardım odasına girebilir yetkililer ile konuşabilirsiniz.
7-Sürekli kural ihlali durumunda sohbet sitesinden uzaklaştırılabilir, kullandığınız nickname ‘iniz yasaklanabilir.

Genel olarak bu kurallara uyulduğunda loş sohbet oluşur ve daha kaliteli, keyifli ortamda kullanıcılar güvenli chat imkanı bulur.

YORUM BÖLÜMÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hanimiş Zeytincik dedi ki:

İrc sohbet ortamlarında bol sohbet ediyoruz gelbize net ailesi bize samimi ve gerçek chat imkanı sağlıyor teşekkür ediyoruz elbise ailesine

Şeyma dedi ki:

Bol sohbet in olduğu bir yer arıyorsanız tam adresindesiniz. Yapmanız gereken tek şey gelbize.net yazıp loş sohbet odalarına girmek olacaktır. Bu adımlar dan sonra sonra güvenli chat in keyfini sürebilirsiniz.

Hande dedi ki:

Bol sohbet odaları ve loş sohbet odaları sağlamış olduğu güvenli chat ortamı ile sizleri bekliyor. Yapmak istediğiniz herşeyi irc sohbet siteleri adına burada yapabilirsiniz. Şu ana kadar chat yaptığım en iyi yer diyebilirim.

banu dedi ki:

loş sohbet odalarında keyifli sohbet bedava sohbet edebileceğiniz bir ortam…

Broe dedi ki:

Loş sohbet odalarının sürekli yenilenen kaliteli sohbetini çok beğeneceksiniz