Anasayfa

Sohbet

SEO Uyumlu Makale

SEO Uyumlu Makale

SEO Uyumlu Makale

Seo uyumlu makale yazımında özgünlük ve kelime sayısı önemlidir. Kullanıcıya sağladığı fayda etkin bir ölçü sayılmaktadır. Kullanıcı bulmak için strateji sağlanmalıdır bunlar; önce arama motorlarında yukarıya çıkmak, bunu da zamanla sosyal medya ile desteklemektedir. Reklamlar ile doğru strateji yakalandığında ise yazdığınız makale öne çıkmaktadır.

İnsanlar ne şekilde arama yapar? Buna karar verildiğinde doğru yazı ile desteklenir. Seo uyumlu makale yazarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biride makalenizin Google kriterlerine uyması. Google, yazdığınız makalenin kullanıcıya uygun olup olmadığına bakıldıktan sonra bazı kurallar çerçevesinde yazıldığında bu kaliteyi farkedip sizi yüksek ölçüde destekleyecektir.

seo uyumlu makele

Seo Uyumlu Makalede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo uyumlu makale yazmak için dikkat edilmesi gereken 4 ana temel vardır. Bunlar sırasıyla başlık, makale alt başlığı, meta açıklaması ve içerik kısmıdır.

Başlık

-Seo uyumlu makalede öncelikle anahtar kelime belirlenmeli ve ardından konuya anahtar kelime ile giriş yapılmalıdır yani başlık kullanıcıya hitap etmelidir.

-En az 3 en fazla ise 66 karakter içermelidir. Fazla uzunluk iyi değildir ama çokta kısa tutulmamalıdır.

Makale Alt Başlığı

-Anahtar kelime başlık1 etiketi ile yazılmalıdır. Hem Google, hemde kullanıcı farketmelidir.
-Alt başlık kısımları başlık2 etiketi ile yazılmalı doğru başlıklar verilmeye özen gösterilmelidir.
-Makalenin uzunluğuna göre başlık3 etiketi de kullanılmalıdır.

Meta Açıklama

-Bu kısımda da anahtar kelime yazının içinde bulunmalıdır ve en önemlisi yazı, anahtar kelime ile başlamalıdır.
-160 karakterden oluşmalı açıklayıcı ve net olmalıdır.

İçerik Kısmı

-İçerik kısmı minimum 300 kelimeden oluşması gerekmektedir. Anahtar kelime ile içeriği boğmamak ve yüzdelik hesaplarla kullanmak gerekmektedir.
-Anahtar kelimenin kullanımı ilk 60-100 kelimeler arasında olmalı ve son 60-100 kelimeler arasında olmalıdır.
-Yazı içerisine giriş ve çıkış linkleri birer adet verilmelidir.

Seo Uyumlu Makale Genel Özellikleri

Seo uyumlu makalede içeriğin zengin olmasını sağlamak için yukarıda yazdığımız maddelere özellikler uyulması gerekir. WordPress kullananlar için etiket önemli bir husus olmakla birlikte makalenin uyumuna göre kullanımı gerekmektedir. Çünkü Seo eklentisi bir bütün olarak kontrolünü sağlıyor.

Google de üst sıralara çıkmak seo uyumlu makale için kolay değildir. Sürekli değişen kuralları takip etmeli buna göre yazılara dökmeli ve kullanıcıya aktarmanız gerekmektedir. Makalelerde genel özellikler kullanıcıya bilgi vermek ve anlaşılır yalın bir dille bahsetmektir. İmla hatalarına dikkat edilmeli ve anlam bütünlüğü olmalıdır.

Böylece ziyaretçi sayısında artış olur ve kullanıcılar ile etkileşim kolaylaşır. Umarım sizlere yararlı bilgiler vermişizdir.

YORUM BÖLÜMÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lady dedi ki:

Özellikle yeni olan Web master arkadaşlar için güzel bir seo uyumlu makale ve sohbet makalesi yazısı olmuş, yazanın ellerine sağlık bir çok kişinin bu bilgiler den istifade edeceğini düşünüyorum.

Ozgur dedi ki:

Yaziniz cok guzel yazilan tum bilgiler cok yararli, seo uyumlu makale ve sohbet makalesi ile ilgili deneyim sahibi olmak isteyen herkesin okumasi gerekir tekrar emeginize saglik.

Cem dedi ki:

Yazınızda seo uyumlu makale yazmış olduğunuzu görüyorum. Bu tarz sohbet makalelerini yazmaktan büyük keyif almaktayım. Sizlere kolaylıklar dilerim

Black dedi ki:

Şu ana kadar okuduğum en yararlı ve güncel seo uyumlu makale ve sohbet makalesi konulu yazı olmuş, bu yazının devamını istiyorum ve takiptiçisi olacağım iyi çalışmalar diliyorum

Kırgız Balası dedi ki:

Seo uyumlu makale ve sohbet makalesi konulu paylaşımınızı inceledim Makaleniz çok başarılı. Bu tarz makalelerinizin devamını dörtgözle bekliyorum.

Keskinli dedi ki:

Seo uyumlu makale Web Master işine yeni başlamış biri olarak seo uyumlu makale ve sohbet makalesi konulu yazınızı ilgiyle okudum. Çok özgün ve anlaşılır şekilde yazılmış, bana çok şey katacağına inanıyorum. Çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.