Anasayfa

Sohbet

Sohbet Görgü Kuralları

Sohbet Görgü Kuralları

Sohbet ve Chat Görgü Kuralları Nelerdir?

Sohbet, chat odalarında yazılı kurallar olduğu gibi yazılı olmaya sohbet görgü kuralları da vardır. Bunların en başında reel hayattaki gibi insanlara saygı duymak gelir. Sohbet içerisindeki görgü kuralları kullanıcılar bir konuyu anlatırken onları bölmemek, konuları bitinceye kadar beklemek bunlar arasındadır. Nasıl reel hayatımızda insanları dinliyor ve saygılı oluyorsak Sohbet, chat odalarında da bu şekilde davranmamız gerekir.

Görgü, disiplin olmadan düzen olmayacağı gibi bu sitelerde de düzen olmaz. Bir diğer konu ise her görüşe saygılı olmak. Zaman zaman dizinle aynı duygu ve düşüncede olmayan kişiler sizlere ters gelmemelidir çünkü herkesin hayat felsefesi farklıdır.

Doğrular ve yanlışlar zaman zaman değişiklik gösterebilir böyle durumlarla karşılaştığınız zaman saygı duyabilmelisiniz. Size farklı gelen sohbet konusu başkasına normal gelebilir.

gelbize sohbet kuralları

sohbet görgü kuralları hakkında resim

Sohbet Konuları ve Doğrular

Bu sitelerde konuşurken zaman zaman huzuru bozmak isteyenler olup tartışma ortamı yaratmak için çabalarlar. Bu kişileri yöneticiler uzaklaştırsa da sürekli olur bu tartışmalar. Önemli olan bu kişilere uymamaktır ve huzuru sağlamaktır.

Görgü kuralları dahilinde kendi konunuzu belirleyip özel odalar açabilir burada bulunmak istediğiniz arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Kanal modelerini ayarlayıp kimsenin girmemesini sağlayabilirdiniz. Bilginiz yok ise #help kanalından yardım alabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek sorunlarla alakalı da bu kanaldan yardım alıp her şeyi öğrenebilirsiniz. Eğer help kanalında sorunlarınızı çözemezseniz bir üst kanal olan #operhelp kanalına girerek sorununuzu belirtebilirsiniz.

Sohbet seçimleriniz ile bu ortamlarda kendinizi ifade edebilirsiniz. Konuşurken ne istiyorsunuz yani ne anlatıyorsunuz. Sohbet görgü kuralları dahilinde, geveze iseniz çok konuşan insanlarla iletişime geçmelisiniz. Bu şekilde kelime haznenizi genişletebilir ve günlük konuşma ihtiyacınızı içinizden atabilirsiniz.

Bazen yalnızlık korkusuyla tercih edilen bu siteler kişilerin reel hayatındaki yalnızlığını, streslerini azaltmak için kullanılır. Yalnızlık paylaştıkça, stresler azalır. Anlattıkça rahatlar ve kendimizi yalnız hissetmeyiz bazen dostlarla dertleşmek en güzel şeydir. İşte bu yüzdendir ki sohbet siteleri bu açığı kapatmak ya da açlığı gidermek için doğmuştur diyebiliriz. Vaktinizi kaliteli bir ortam ve kaliteli bi sohbet eşliğinde geçirmek istiyorsanız burası tam size göre.

YORUM BÖLÜMÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NoName dedi ki:

Söz konusu sohbet ve chat olunca hele de sohbet ve Chatin görgü kuralları olunca gelbize sohbet bu konuda tam da isteyeceğiniz düzeyde sohbete başladığınız anda hemen farkı farkediyorsunuz sohbet kanalları içerisinde bulunan insanlar samimi sıcak ama görgü kurallarına riayet ederek sohbetlerini ediyorlar