Anasayfa

Sohbet

Telegram Sohbet

Telegram Sohbet

Telegram Uygulaması Nedir?

Anlık mesajlaşma sitesi olan telegram sohbet grupları gün geçtikçe kullanıcı sayısı artmaktadır. Büyümesi devam eden bu uygulamanın whatsapp’a rakip olarak yapıldığı da konuşulmaktadır. Benzer uygulamaları olmasına rağmen telegram chat amaçlı uygulamanın bazı farklı özellikleri vardır.

Bu platformda yine çok tercih edilenlerin arasına giren uygulama bazı konularda whatsapp dan farklıdır. Büyük gruplar açılıp sadece haber paylaşılmaktadır ve çok fazla kategorisi vardır. Yani telegram sohbet et uygulaması aklınıza gelen her konu için uygundur ve büyümeye devam etmektedir.

Bu uygulama ücretsiz indirilir, ara ara reklam verilebilir ve daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefler. Telegram chat büyümeye devam etmekte olup teknoloji devri olarak da anılmaktadır anlık iletişim ve haber paylaşımı sağlanmaktadır.

Sadece yazışma değil aynı zamanda çoklu platform olarak; görüntülü ve sesli mesaj imkanı da sunar. Hem mobil uygulama üzerinden hem de masaüstü yani kullandığınız bilgisayarlar üzerinden hizmet vermektedir. 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen uygulama görüntülü ve sesli hizmeti için de en çok tercih edilenler arasındadır. Güven konusunda kullanıcıların her bilgisini saklayan, güvenilir bir programdır. Başlıca özellikleri de gizlilik ilkesine dayanmaktadır.

telegram

telegram sohbet grupları

Telegram Sohbet Özellikleri

Başlıca özelliği gizli sohbet imkanı sunmasıdır. Rus programcısı Pavel Durov tarafından öyle bir sistem oluşturulmuştur ki mesajlarınızı uygulamanın kendisi bile göremez. Diğer uygulamalar gibi telefon numarası üzerinden kayıt olunur lakin kullanıcı adı seçilerek de chat yapılabilir.

Hızlı bir uygulama olan telegram sohbet grupları saliseler içinde ulaşımı sağlar ve anlık mesajlaşmayı gerçekleştirir. Üçüncü bir şahsa mesajların iletilmesi yasaklanmıştır. En büyük ve tercih edilme sebebi olan özelliği ise belirlendiği süreden sonra mesajların kullanıcı cihazlarından silinmesidir. Bu uygulama tercihi konusunda en büyük özelliğidir.

Telegram sohbet de son görülme özelliğini kapatabilirsiniz. Eğer mesajların ekran görüntüsü alınırsa hemen size bildirim gelecektir. Böylece daha güvenilir ortamda bulunmuş olacaksınız. Kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmeyen bu uygulama rahatlıkla ister mobil sohbet şeklinde isterseniz bilgisayarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine bu uygulama telefon rehberinizde olan kişileri göstererek, uygulamayı kullanan kişiler ile iletişime geçmenizi sağlayacaktır. Gelbize chat odalarında bulunan kişilerin aktif kullandığı bir programdır.

YORUM BÖLÜMÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir